Wpływ budzika na nasze samopoczucie

żółtaczka Sprawdź czy żółtaczka niemowlęca zagraża Twojemu dziecku

Trudno w to uwierzyć, ale budzik promuje zły rytm dnia. Budziki to dość nowoczesny wynalazek mający za zadanie brutalnie wyrywać nas z objęć snu. Co więcej, gdy śpimy razem z innymi nasz budzik może zakłócić wypoczynek innych osób.

Idealnie byłoby, gdyby każdy z nas wysypiał się odpowiednio codziennie. Bardzo istotne jest także określenie własnych potrzeb – przeciętny człowiek potrzebuje około 8 godzin snu, choć liczba ta może wahać się w zależności od konkretnego przypadku. Znacznie zdrowiej opracować pewien stały plan: stały godziny kładzenia się spać i wstawania. Nasze ciało po prostu lubi, gdy narzuca się mu pewien schemat działania.

Zanim roztrzaskasz swój budzik na kawałki musisz wykonać pewien wysiłek. Przede wszystkim, niezwykle istotne jest stworzenie odpowiedniego planu dnia i trzymanie się jego ustaleń. Jeżeli ograniczysz czas wypoczynku, przez cały dzień będziesz senny. Wprowadzenie planu w życie wymaga dyscypliny i siły woli.

Jeżeli jednak zrealizujesz wszystkie założenia, zyskasz Ty i Twoje najbliższe otoczenie. Będziesz mógł wyrzucić budzik na długo przed rozpoczęciem emerytury.